خانه / ناروی - نروژ / جاذبه ها / آبدره های زیبای ناروی / نروژ

آبدره های زیبای ناروی / نروژ

گیرانگرفیورد (Geirangerfjorden)، نروژ

 گیرانگرفیورد را می‌توان یکی از مشهورترین و زیباترین آبدره‌های جهان نامید که به عنوان میراث جهانی به ثبت یونسکو رسیده است.

روستای کوچک، اما زیبای گیرانگر در انتهای انشعاب این آبدره قرار دارد.

این محل یکی از پرگردشگرترین مقصدهای تفریحی نروژ است. آبدره‌ی زیبای گیرانگرفیورد را می‌توان از روی کشتی در رودخانه‌ی گیرانگلوا تماشا کرد.

به علاوه، کایاکینگ، ماهیگیری و پیاده‌روی در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند در حالی که زمستان‌ها این ناحیه به نقطه‌ای عالی برای اسکی تبدیل می‌شود.

  

 

 

 لیسه‌فیورد (Lysefjorden)، نروژ

 آبدره‌ی لیسه‌فیورد به خاطر صخره‌ی تخت شیب‌داری به نام «پریکستولن» که مشرف به ژرفای آبدره است، شهرت دارد. همین صخره به تنهایی، سالانه  هزاران گردشگر را که برای تماشای مناظر نفس‌گیر و گرفتن عکس به این منطقه می‌آیند، مجذوب خود می‌کند. همچنین این صخره بهترین نقطه برای رسیدن به لیسه‌فیورد است. جالب اینکه هیچگونه حصاری برای حفاظت از طبیعت بکر و دست‌نخورده‌ی این ناحیه وجود ندارد.

 

 

 

 سونیه‌فیورد (Sognefjord)، نروژ

سرزمین آبدره‌ها، دارای تعداد فراوانی از این شگفتی‌های طبیعی است. سونیه‌فیورد بزرگ‌ترین آبدره‌ در این کشور و سومین در جهان محسوب می‌شود. طول این آبدره ۲۵۰ کیلومتر درون این کشور تا روستای کوچکی به نام اسجولدن (Skjolden) امتداد دارد. نکته‌ای جالب در مورد آبدره‌ی سونیه‌فیورد اینکه عمق آن به ۱,۳۰۸ متر پایین‌تر از سطح دریا می‌رسد. همچنین تعداد زیادی روستا، در انشعاب‌های این آبدره واقع شده است، بنابراین گردشگری در این ناحیه به راحتی امکانپذیر است. بازدیدکنندگان می‌توانند مناظر دیدنی منطقه را سوار بر قایق یا با پیاده‌روی  تماشا کنند.

 

 

 

Check Also

اعتراضات در ناروی

هموطنان مقیم کشور ناروی! مناطق مرکزی افغانستان که از امن ترین نقاط افغانستان و از حامیان …

Leave a Reply

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: