خانه / ناروی - نروژ / اخبار / آتش زدن قرآن در مقابل چشم پلیس نروژ – ناروی

آتش زدن قرآن در مقابل چشم پلیس نروژ – ناروی

روز شنبه گذشته یک گروه ضد اسلام نروژی در شهر کریستین ساند نروژ اقدام به آتش زدن قرآن کرد.
این گروه با نام (Sian (Stopp Islamiseringen av Norge مخالف حضور مسلمانان در ناروی هستند. آنها اجازه یک تجمع در روز شنبه ۱۶ نوامبر در شهر Kristiansand را از پلیس گرفته بودند. همچنین بیش از 300 نفر از مخالفان این گروه هم بر علیه این گروه در همان مکان جمع شده بودند.

رئیس Sian اعلان میکند که پلیس از آنها خواسته تا از روشن کردن آتش خودداری کنند ولی ما در اینجا قرآن را به داخل سطل آشغال شهرداری می اندازیم و قرآن را داخل یک سطل آشغال می اندازد. در همین حال یکی از اعضای این گروه قرآن را در داخل سطل آشغال به آتش می کشد.

گروه Sian اSian i Kristiansand.علان کرده بودند که میخواهند قرآن را به آتش بکشند. پلیس به آنها گوشزد کرده بود که طبق قانون آنها اجازه روشن کردن آتش در مکان عمومی را ندارند.
رئیس Sian اعلان میکند که پلیس از آنها خواسته تا از روشن کردن آتش خودداری کنند و ما نمی توانیم قرآن را بسوزانیم٬ ولی ما در اینجا قرآن را به داخل سطل آشغال شهرداری می اندازیم و قرآن را داخل یک سطل آشغال می اندازد. در همین حال یکی از اعضای این گروه قرآن را در داخل سطل آشغال به آتش می کشد.

گروه ضد مسلمان Sian یک جلد قرآن را روی ذغال آ‌ماده می گذارند. اما بلافاصله توسط افراد مخالف این گروه این قرآن را از روی ذغال بر میدارند.

 

خاموش کردن قرآن سوخته پس از عصبانیت مسلمانان و بازداشت آنها

آتش زدن قرآن باعث عصبانیت تعدادی از حاضران شده و آنها سعی میکنند به این گروه هجوم بیاورند که پلیس بلافاصله اقدام به خاموش کردن آتش و بازداشت مهاجمین می کند.

پلیس سریعا امنیت اعضای گروه Sian را گرفته و آنها را از محل تجمع خارج کرده و به جای امنی انتقال می دهد. پلیس ناروی بعدا اعلام کرد که تعدادی از افراد که با هجوم خود مانع برگزاری این تجمع شده بودند را بازداشت کرده و همچنین فردی که اقدام به آتش زدن قرآن کرده بود نیز در بازداشت است.

پلیس ناروی رئیس گروه Sian را از محل تجمع خارج میکند.

واکنشها به آتش زدن قرآن در ناروی

شهردار شهر کریستین ساند ناروی Harald Furre با ابراز ناراحتی از آتش زدن قرآن گفت: امید داشتم  که پلیس سریعتر اقدام میکرد و مانع آتش زدن قرآن می شد.

شهردار شهر Kristiansand 
آتش زدن قرآن در مقابل چشم پلیس ناروی باعث ناراحتی و رنجش خاطر مسلمانان و بسیاری دیگر شد.

شهردار شهر کریستین ساند ناروی Harald Furre با ابراز ناراحتی از آتش زدن قرآن گفت: امید داشتم  که پلیس سریعتر اقدام میکرد و مانع آتش زدن قرآن می شد. او اضافه کرد که شهر ما محل زندگی همه ساکنین آن با نگرش و عقاید متنوع میباشد و چنین رفتارهایی باعث ناراحتی و شرمندگی است.

ترکیه
وزارت خارجه ترکیه با محکوم کردن آتش زدن قرآن در ناروی اعلام کرد: ما انتظار داریم که از چنین کارهایی ( آتش زدن قرآن‌) جلوگیری شود و افراد مسئول در اسرع وقت محاکمه شوند. کشور ترکیه به شدت نگران افزایش خشونت بر علیه اسلام و مسلمانان در اروپا میباشد٬ چنین حوادثی باعث افزایش حملات به مسلمانان و مساجد در کشورهای غربی خواهد شد.

سرویس امنیتی پلیس ناروی
اما بیشترین نگرانی را سرویس امنیتی پلیس ناروی ابراز داشت. این سازمان معتقد هست که آتش زدن قرآن باعث خشم مسلمانان و در پی آن بروز درگیریهای بیشتر و حملات تلافی جویانه در سطح جامعه شده و باعث اخلال در امنیت کشور خواهد شد.
در پی ابراز نگرانی سرویس امنیت پلیس ناروی از حملات تلافی جویانه پس از آتش زدن قرآن٬ این سازمان تصمیم گرفت که از این پس از آتش زدن هر نشان مذهبی را در تجمعات اعتراضی جلوگیری کند.

ویدیو این حادثه را میتوانید در کانال تلگرام ما ببینید! همچنین در لینک منبع هم قابل مشاهده می باشد.
https://t.me/hanorge

https://www.nrk.no/sorlandet/sian-skapte-kaos-pa-demonstrasjon-1.14784929

Check Also

مجتمع خدمات موتر و اتومبیل یک افغان مقام نخست را در ناروی کسب کرد

شبکه TV2 در یکی از پروگرامهای مستند خود با نام TV 2 HJELPER DEG به …

Leave a Reply

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: