خانه / ناروی - نروژ / اخبار / قتل دو پناهجوی افغان در ناروی

قتل دو پناهجوی افغان در ناروی

دوشنبه شب در یک آپارتمان در مرکز شهر تروندهایم ناروی، رضا علیزاده (17 ساله) و نصرت الله هاشمی (19 ساله) پناهجویان افغانستان کشته شدند. هر دوی آنها مجوز اقامت داشتند و چندین سال در نروژ زندگی کرده بودند.

یک همکلاسی 18 ساله آنها متهم به قتل است. متهم بعد از بازرسی پلیس و با شلیک گلوله زخمی و بازداشت شد. گفته میشود که فرد متهم به قتل نیز یک پناهجوی ۱۸ ساله افغان است. متهم تا امروز در کما بوده و تا بحال پلیس ناروی نتوانسته از او بازجویی کند.

یک پناهجوی دیگر افغان هم در طی این حادثه زخمی شده که پلیس توانسته با او در مورد حادثه صحبت نماید. پلیس ناروی از ارائه جزئیات در مورد این گفتگو در حال حاضر خودداری میکند.

هر دو مقتول در دبیرستان محصل بودند و نصرت الله در کنار درس کار هم میکرد. همکاران نصرت الله از او به عنوان یک فرد مودب و فروتن یاد میکنند.

رضا علیزاده (17 ساله) و نصرت الله هاشمی (19 ساله) پناهجویان مقتول از افغانستان بودند
رضا علیزاده (17 ساله) و نصرت الله هاشمی (19 ساله) پناهجویان مقتول از افغانستان بودند

Reza Alizada og Nasratullah HashimiReza Alizada og Nasratullah HashimiReza Alizada og Nasratullah Hashimiپلیس در انتظار بهبودی وضعیت متهم به قتل است تا بتواند از او بازجویی کند. به همین دلیل پلیس تصمیم دارد تا به مدت ۲ هفته این فرد را پیش از تفهیم اتهام در بازداشت داشته باشد.

این حادثه باعث واکنش متفاوت از جانب افکار عمومی و احزاب ناروی شده. بسیاری معتقد هستند که شرایط نگهدای و سرپرستی از پناهجویان زیر سن در ناروی مناسب نیست.
حزب Krf پیشنهاد داده تا از این پس تمامی پناهجویان زیر سن قانونی تحت نظارت و سرپرستی سازمان حمایت از کودکان barnevernet  قرار گیرند! ( این سازمان مترادف یتیم خانه میباشد)

حزب راستگرا و ضد مهاجر Frp هم از فرصت پیش آمده استفاده کرده و پیشنهاد خود مبنی بر ایجاد کمپ مخصوص اطفال و نوجوانان در کابل را مطرح کرد.

متاسفانه رفتارهای غیر منطقی و ناسالم بعضی افراد باعث بوجود آمدن چنین حوادثی میشود که اثرات منفی آن گریبان تمامی پناهجویان از هر ملیتی را میگیرد.
www.hanorge.org

Check Also

اعتراضات در ناروی

هموطنان مقیم کشور ناروی! مناطق مرکزی افغانستان که از امن ترین نقاط افغانستان و از حامیان …

Leave a Reply

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: